Baelz Aktüatörler


Baelz elektrikli ve pnömatik aktüatörler hassas ve hızlı konumlandırma desteği ile tasarlanmıştır. Yüksek ortam sıcaklıklarında ve zorlu ortam koşullarında bile uzun süre çalışma olanağına sahiptir.

Hassas vana kontrolünün gerekli olduğu proseslerde kullanılırlar. Elektrikli lineer aktüatörler üstün hassasiyet sunarken, pnömatik lineer aktüatörler vanaların açılması veya kapanması için hızın gerekli olduğu uygulamalar için gereklidir. Bu tür aktüatörler, genel olarak ahşap, otomotiv, yiyecek ve içecek, kimyasal ve enerji proseslerinde vana kontrol uygulamalarında kullanılmaktadır.

 Elektrikli Lineer Aktüatörler 

Elektrikli lineer aktüatörler, dönme hareketini düz harekete dönüştürürler. Spesifik vana konumlandırması gerektiren uygulamalarda hassasiyetleri ile bilinirler. Tüm DIN ve ANSI standartlarındaki vanalara kolayca monte edilebilirler.115V, 230V ve 24V güç kaynağı seçeneğiyle çok yönlülük sunarlar. Elektrik motoru, mili yukarı veya aşağı döndürerek kontrol vanası milini iter veya çeker.

Tam vana konumlandırma işlemleri için dijital olarak da kontrol edilebilirler.

 Pnömatik Lineer Aktüatörler 

Hızlı tepki gerektiren (yüksek pik çekim) proseslerde, pnömatik lineer aktüatörler en iyi çözümdür. Bu cihazlar, vana konumunun gerektirdiği şekilde mili yukarı veya aşağı doğru itmek veya çekmek için basınçlı hava kullanır.

Emniyet açıklık veya kapalılık pozisyonu ayarlamak için iç yaylarla inşa edilmişlerdir. İç yaylar, basınç gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış farklı güçlere sahiptir. Pnömatik lineer aktüatörler, maksimum strok ve çalışma basınçlarını karşılamak için çeşitli boyutlarda mevcuttur.