Kızgın Buhardan Doymuş Buhar Üretme Sistemi- Desuperheater

Basınç düşürücü - sıcak buhar soğutucu veya doymuş buhar veya ıslak buhar jeneratörü olarak dahili sirkülasyonlu bu ejektör,  standart sıcak buhar soğutucularına kıyasla şu avantajlara sahiptir:

1) Doymuş buharı aşırı ısınmadan üretirler; iç sirkülasyon sayesinde sıcak buhar veya ıslak buhar da üretebilirler. 
2) Doğru su enjeksiyon valfi seçilmiş olması koşuluyla,% 2 ila % 100 yük aralığı dahilinde, yüksek bir kalite / basınç hassasiyeti ve sıcaklık kontrolü sağlar.
3) Enjekte edilen suyu çok iyi püskürtme etkisine sahiptir.

Maksimum yük

Ana buhar, nozulda 665 m / s'lik bir hızda geçer, buharın su damlacıklarıyla karışması için 300 m / s yaklaşık bir hızda difüzörde genişler. 

Nozulda, soğutma suyu 0,75 mm çaplı damlalar halinde püskürtülür. Buhar damlaları 0.04 mm'ye düşürür, bu da 0.75 mm'lik bir düşüşün 0.04 mm'lik 6.592 damlacıklara ayrıldığı anlamına gelir. Böylece, buharlaşma için değişim yüzeyi faktör 19 oranında arttırılır.

Minimum yük

İşlem benzerdir. Buhar 665 m / s'lik bir hızda neredeyse kapalı nozuldan geçer. Bu yük için püskürtücüler 1.3 mm'lik damlalar püskürtür ve buhar 1.3 mm'lik damlaları 0.22 mm'lik 206 damlacığa çevirir ve böylece bu küçük yük için dahi iyi buharlaşma sağlayan değişim yüzeyi artar.

                 

Baelz 591 ile yaklaşık 102/103 ° C doymuş buhar oluşturulmaktadır.
Kimyasal dozaj  % 20'ye kadar azaltılmaktadır.