KURUMSAL


Metan Teknoloji ve Mühendislik San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Metantech)
2013 yılında Tekirdağ Çorlu’da kurulmuştur.

Metantech, sektörel proseste kalıcı çözümler getiren projeleri uygulayarak az enerjiyle yüksek verimlilik sağlayan sistemler ile Spesifik Enerji Tüketiminde ülkemizdeki sektörleri Avrupa’daki sektörlere eşdeğer duruma getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçla Avrupa’daki ileri buhar ve ısı teknolojilerini ülkemiz koşullarına uyarlamakta ve bunun yanında yenilikçi mühendislik hizmetleri ile her sektörde proses iyileştirmeye yönelik çözümler sunmaktadır.

Buhar ve ısı transferi konularında 100 yıldan fazla tecrübeye sahip Alman Baelz firmasının Türkiye temsilcisi olan Metantech, yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda buhar sistemleri alanında patenti kendisine ait Kondenstopsuz Kapalı Buhar Çevrim Sistemini tasarlamıştır.

Oluklu sektörünün önde gelen firmalarına bu sistemin (Kondenstopsuz Kapalı Buhar Çevrim Sistemi) kurulumunu yaparak, taahhütte bulunduğu değerlerin tümünü gerçekleştirmiştir.

TR2016/12097 Patent Nolu Kondenstopsuz Kapalı Buhar Çevrim Sistemi, buharın kullanıldığı enerji sektöründe yeni bir dönem başlatmıştır. Kondenstopları iptal eden, örneği bulunmayan bu sistem, kayıp enerjiyi en az % 20 geri kazanarak enerji tasarrufu sağlamıştır. İstenilen bölgeye istenilen basınç ve sıcaklıkta buhar göndererek verimli ve kaliteli üretim elde etmiştir. Kızgın suyu kazana direk basarak kazan çalışma süresi ve kazana beslenen besi suyu miktarını azaltmıştır. Bu sistem ile artık kondenstop kullanımına gerek duyulmadığından kondenstop alım ve bakım maliyetleri ortadan kalkmıştır.

Metantech, Ar-Ge çalışmaları ile enerji tasarrufu konularında fayda sağlayan sistemler tasarlamaya ve üretmeye devam etmektedir.

Dürüstlük, güven ve ekip ruhu bilinciyle hareket ederek faaliyet gösterdiğimiz her yerde hizmet ve üründe sürekli müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.

Ulusal / Uluslararası standartlarda, çevre ve yaşam değerlerine saygılı, yenilikçi ve ilkeli yaklaşımlarımızla alanında tercih edilen bir iş ortağı olmak.